www.backstagepromotion.pl wykladziny.pl/szkoly/

najwazniejsze_pod_reka.jpg

Użyteczność naszej przestrzeni zależy od różnych czynników. Optymalny rozkład mebli, niezbędnych przedmiotów, także jest bardzo istotny. Jeśli mamy swój pokój lub kącik, w którym zajmujemy się wyłącznie własnymi sprawami, powinniśmy go tak zaaranżować, by czuć się w nim swobodnie.

Swoboda bierze się także z tego, gdy wiemy, że w tej szufladzie są długopisy, w tamtej niebieska teczka, a na półce czeka sobie zszywacz. I tak dalej, i tym podobne. Słowem, chodzi nam o to, by przedmioty najważniejsze z punktu widzenia domownika były blisko.

Jak już pisaliśmy w poprzednim tekście, nawet w pozornym bałaganie można się doskonale odnajdywać, a ludzie bardzo uporządkowani w ogóle nie powinni z tym mieć kłopotu. Trzeba tylko konsekwentnie stosować się do ustalonych reguł i nie przerzucać rzeczy z miejsca na miejsce. Gdy zapamiętamy ich stałą lokalizację, poczujemy się spokojni.

Najlepiej będzie, kiedy każdy z mieszkańców będzie miał wyznaczona taką „strefę wpływów”. Wtedy można mówić o tym, że wszyscy mają swoją przestrzeń.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *